Klaipėdos g. 31, Klaipėda, LT-92354, Tel.Faks.: +370 46 481 540

7. 13:50-14:35

Patyčių dėžutė
Apklausos

Kiek laiko skiriate namų darbams atlikti?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

“ERASMUS+” KA 229 “Living with the climate change

Projekto pavadinimas:  “Living with the climate change” (“Gyvenimas su klimato kaita “)

Projekto tipas: pagal program “ERASMUS+”,  2 pagrindinį veiksmą -  bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektas,  remiamas ES lėšomis (80 % pradėjus projektą, 20  % – pateikus galutinę ataskaitą).

Projekto partneriai:

1. Collège Jacques Monod, Laval, Prancūzija.
  2. COLEGIO ALCA SL, La Coruna, Ispanija
  3. Agrupamento de Escolas D.Dinis – Santo Tirso, Portugalija
  4. Istituto comprensivo statale sferracavallo onorato, Palermo, Italija
  5. GYMNASIO ARCHANWN, Heraklio, Graikija

Projekto tikslinė grupė: mokytojai, mokiniai 8-14 m.  ir mokyklos bendruomenė.

Projekto trukmė: dveji metai: (2019-2021m.)

Projekto veiklą Tauralaukio progimnazijoje koordinuoja anglų k. mokytoja metodininkė Ingrida Lekstutienė.

Projekto santrauka:

Klimato kaita yra viena didžiausių mūsų aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių grėsmių. Pasak Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC), klimato sistemos šilimas yra neabejotinas. Tyrimai rodo, kad pasaulyje vidutinė oro ir vandenynų temperatūra kyla, vis greičiau tirpsta sniegynai ir ledynai, kyla vidutinis jūros lygis. Labai tikėtina, kad vienas labiausiai klimato atšilimą skatinančių veiksnių yra su žmogaus veikla susijęs šiltnamio dujų išmetimas.

„Klimato kaita yra didžiausia ir toliausiai siekianti rinkos nesėkmė iki šiol“

Seras Nicholas Stern, JK vyriausybės ekonomikos tarnybos vadovas
ir buvęs Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas, 2006 m.

Norint sustabdyti klimato kaitą, būtina žymiai sumažinti visame pasaulyje išmetamų šiltnamio dujų kiekį. 70 % namų ūkiuose suvartojamos energijos skiriama patalpų šildymui, o 14 % – vandens šildymui. Net ir paprasti sprendimai gali padėti sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir padėti sutaupyti pinigų. Galime imtis priemonių jau šiandien. Projektu bus siekiama skatinti kiekvieną dalyvį prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“
STEIGĖJAS
SVARBU