Klaipėdos g. 31, Klaipėda, LT-92354, Tel.Faks.: +370 46 481 540
 

 Biudžetinė įstaiga.
 Bendrojo ugdymo mokykla
 Įstaigos kodas – 291792710
Pamokų laikas

1. 08:00-08:45

2. 08:55-09:40

3. 09:50-10:35

4. 10:55-11:40

5. 12:00-12:45

6. 12:55-13:40

7. 13:50-14:35

Patyčių dėžutė
Patyčių dėžutė
Apklausos

Kiek laiko skiriate namų darbams atlikti?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

        

Tauralaukio progimnazija, dalyvaudama „eTwinning“ projektuose, sėkmingai įsilieja į besimokančią Europos bendruomenę, skleidžia gerąją patirtį, noriai dalindamasi idėjomis su miesto, respublikos ir visos Europos pedagogais.

Įgyvendindami tarptautinius, bei nacionalinius projektus, aktyviai bendradarbiaujame su partneriais, palyginame savo ir kitų ikimokyklinių įstaigų bendruomenių gyvenimą, tobuliname užsienio kalbų žinias, informacinių ir komunikacijos technologijų (IKT) naudojimo įgūdžius.

Džiaugiamės šiais 2020-2021 mokslo metais įgyvendinamu projektu „My English adventure“. Projektas  sėkmingai integruojamas į ugdomąjį procesą. „My English adventure“ praturtino kasdienines veiklas, nes buvo gausu interaktyvių veiklų, mokomųjų ir edukacinių žaidimų, išbandomi  vaikų amžių atitinkantys IKT įrankiai, internetiniai susitikimai, naujos patirtys, pažintys.

Kiekvienas įgyvendintas projektas unikalus savo turiniu, tad rinkomės įvairių veiklos formų ir stengėmės įdomiai, netradiciškai ir patraukliai atskleisti projekto turinį veiklomis. Svarbiausia, kad dalijamės gerąja patirtimi, įgyjame bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, stipriname tarpusavio ryšius, sudarome sąlygas į organizuojamas veiklas aktyviai įsitraukti visiems norintiems.

Anglų k. mokytoja metodininkė Ingrida Lekstutienė

 

                                                                 

“ERASMUS+” KA 229 “Living with the climate change

Projekto pavadinimas:  “Living with the climate change” (“Gyvenimas su klimato kaita “)

Projekto tipas: pagal programą „ERASMUS+”, 2 pagrindinį veiksmą -  bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektas,  remiamas ES lėšomis (80 % pradėjus projektą, 20  % – pateikus galutinę ataskaitą).

Projekto partneriai:

  1. Collège Jacques Monod, Laval, Prancūzija.
  2. COLEGIO ALCA SL, La Coruna, Ispanija
  3. Agrupamento de Escolas D.Dinis – Santo Tirso, Portugalija
  4. Istituto comprensivo statale sferracavallo onorato, Palermo, Italija
  5. GYMNASIO ARCHANWN, Heraklio, Graikija

Projekto tikslinė grupė: mokytojai, mokiniai 8–14 m.  ir mokyklos bendruomenė.

Projekto trukmė: dveji metai: (2019-2021m.)

Projekto veiklą Tauralaukio progimnazijoje koordinuoja anglų k. mokytoja metodininkė Ingrida Lekstutienė.

Projekto santrauka:

Klimato kaita yra viena didžiausių mūsų aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių grėsmių. Pasak Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC), klimato sistemos šilimas yra neabejotinas. Tyrimai rodo, kad pasaulyje vidutinė oro ir vandenynų temperatūra kyla, vis greičiau tirpsta sniegynai ir ledynai, kyla vidutinis jūros lygis. Labai tikėtina, kad vienas labiausiai klimato atšilimą skatinančių veiksnių yra su žmogaus veikla susijęs šiltnamio dujų išmetimas.

„Klimato kaita yra didžiausia ir toliausiai siekianti rinkos nesėkmė iki šiol“

Seras Nicholas Stern, JK vyriausybės ekonomikos tarnybos vadovas
ir buvęs Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas, 2006 m.

Norint sustabdyti klimato kaitą, būtina žymiai sumažinti visame pasaulyje išmetamų šiltnamio dujų kiekį. 70 % namų ūkiuose suvartojamos energijos skiriama patalpų šildymui, o 14 % – vandens šildymui. Net ir paprasti sprendimai gali padėti sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir padėti sutaupyti pinigų. Galime imtis priemonių jau šiandien. Projektu bus siekiama skatinti kiekvieną dalyvį prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas Laval mieste, Prancūzijoje

 

2019 m. spalio 25–27 d. vyko pirmasis projekto „Living with the climate change” dalyvių susitikimas Laval mieste, Prancūzijoje. Susitikime dalyvavo partneriai iš Portugalijos, Italijos, Graikijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Susitikimo metu buvo aptartos veiklos, kurias reikės įgyvendinti 2019-2021 m. Taip pat kalbėta apie pasiruošimą mobilumo vizitui, kuris vyks 2019 m. gruodžio mėnesį.

Apdovanojimas Europos Kokybės ženkleliu už eTwinning projektą „Colours through the seasons”

Spalio 30 d. progimnaziją pasiekė maloni žinia. Mūsų vykdytas eTwinning projektas „Colours through the seasons” apdovanotas Europos kokybės ženkleliu. Pirmame etape projektas apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu, o dabar iš Centrinės Paramos tarnybos gavome laišką kuriame rašoma : Sveikiname! Jūsų mokykla buvo apdovanota Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projekto „Colours through the seasons” veiklą. Tai reiškia, kad jūsų mokinių ir mokyklos veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje.

Projektai buvo vykdomi anglų kalbos pamokose su 4 klasių mokiniais. Projekto metu mokiniai kūrė prisistatymus, vaidino, atliko skirtas užduotis. Šis pasiekimas skatina mokinius dar labiau įsitraukti ir dalyvauti  tarptautiniuose projektuose.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams prisidėjusiems vykdant projektą.

Europos kokybės ženklelis

      Progimnazijos Erasmus+ darbo grupės nariai vasario 19 d. dalyvavo Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykusioje ketvirtojoje nacionalinėje švietimo įstaigų projektų parodoje – mini mokymuose „Projektų mugė 2019“, kurią organizavo Klaipėdos Gedminų progimnazija, VšĮ „Edukateka“ bei Švietimo mainų paramos fondas. Šio renginio tikslas – sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą.  Mugėje dalyvavo ikimokyklinio, bendrojo lavinimo bei neformaliojo švietimo įstaigų komandos, kurios išradingai pristatė daugiau nei 90 įvairaus lygmens projektų. Mugės metu vyko – mokinių konferencija „Projektinė veikla: erdvė pažinti, kurti, augti“, kurioje iš mokinių projektų dalyvių  buvo galima plačiau sužinoti apie projektinę veiklą, galimybes, patirtį bei pasisemti idėjų būsimiems projektams.

      Renginio metu buvo galimybė  net tik susipažinti su kitų švietimo įstaigų projektais, bet ir mokytis, dalyvauti  mokymuose „Tarptautiškumo kaleidoskopas“, „Interaktyviosios priemonės ir robotukai švietimui“,  „eTwinning pamokoje“, „IT pradiniame ugdyme“. 

    Mugės metu buvo pristatyti ir Tauralaukio progimnazijoje vykdomi Erasmus + tarptautiniai projektai:   “NewS–New Skills New Schools–Common Standarts and Skills in Education” (“Naujienos – Nauji  įgūdžiai, naujos mokyklos – bendri standartai ir įgūdžiai švietime“),“With you, with everybody (“Su jumis, su kiekvienu“), “STOP ESL! Start Interdisciplinary education for future“ (“STOP ankstyvam išėjimui iš Švietimo sistemos ! Pradėkime tarpdalykinį mokymą dėl ateities “).

 

        2019 m. sausio 17d. penktos klasės mokiniai Rūta Zaicaitė, Julius Antonovičius kartu su anglų k. mokytojomis Ingrida Lekstutiene ir Daiva Bukniene lankėsi Tauragėje, kur dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Erasmus+ projektai: pozityvios patirties sklaida.  Konferencijoje dalyvavo gausus būrys dalyvių 84 mokiniai ir  mokytojai iš 22 Lietuvos mokyklų. Renginio metu mūsų progimnazijos mokiniai pristatė Tauralaukio progimnazijoje vykdomus tris Erasmus+ tarptautinius projektus:  “NewS–New Skills New Schools–Common Standarts and Skills in Education” (“Naujienos – Nauji  įgūdžiai, naujos mokyklos – bendri standartai ir įgūdžiai švietime“),“With you, with everybody (“Su jumis, su kiekvienu“), “STOP ESL! Start Interdisciplinary education for future“ (“STOP ankstyvam išėjimui iš Švietimo sistemos ! Pradėkime tarpdalykinį mokymą dėl ateities “).

         2019 m. sausio 24 d. mokykloje vyko projektų pristatymo diena „Tyrinėk ir dalinkis“. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė savo tiriamuosius darbus, atliktus bandymus, vykdomus projektus. Mokiniai pristatė mokykloje vykdomus tris Erasmus+ tarptautinius projektus:  “NewS–New Skills New Schools–Common Standarts and Skills in Education” (“Naujienos – Nauji  įgūdžiai, naujos mokyklos – bendri standartai ir įgūdžiai švietime“),“With you, with everybody (“Su jumis, su kiekvienu“), “STOP ESL! Start Interdisciplinary education for future“ (“STOP ankstyvam išėjimui iš Švietimo sistemos ! Pradėkime tarpdalykinį mokymą dėl ateities “).

 

Penktasis Erasmus+ K2 projekto “NEWS:New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education,partnerių susitikimas Madrido mieste, Ispanijoje

 

Lapkričio 10-17 dienomis įvyko penktasis Erasmus+ projekto partnerių susitikimas Ispanijoje, Madrido mieste. Projekto mokymuose kartu su partneriais iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Graikijos, Rumunijos, Suomijos dalyvavavo Tauralaukio progimnazijos direktorė Ona Šalkauskienė, anglų kalbos mokytoja Ingrida Lekstutienė, pradinių klasių mokytoja Raimonda Zaicienė.  

Ispanai paruošė intensyvią ir įdomią susitikimo programą. Vizito metu dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse, pamokose, stebėjome mokinių kūrybinių darbų apie žinomus Ispanijos dailininkus pristatytmą, aptarėme pagrindinius dvejų metų veiklos etapus, suderinome būsimų susitikimų datas, dalyvavome mokymuose apie Europass mobility, aplankėme Madrido įžymiausias vietas. Pabuvojome "Auksiniame meno trikampyje", kurį sudaro trys žymūs muziejai. Garsiausiais jų – Prado muziejus, kiti du muziejai - Thyssen-Bornemisza ir Reina Sofia. Pastarajame  žvilgtelėjome  į paties Pablo Picasso darbus. Sekantis partnerių susitikimas Suomijoje balandžio mėnesį.

 

2018-2020 METAIS –ERASMUS+ MOKYKLŲ MAINŲ PARTNERYSČIŲ PROJEKTAS "FOR A RESPECTFUL AND TOLERANT SCHOOL" TAURALAUKIO PROGIMNAZIJOJE

 

Šiais mokslo metais pradedame vykdyti Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projektą (KA229) „For a respectful and tolerant school“ (FRATS).

         

Projektas „For a respectful and Tolerant school“ skirtas 3 – 7 metų vaikams. Projekte dalyvauja 5 mokyklų bendruomenės iš Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos ir Lietuvos. Projekto tikslas – plėsti vaikų supratimą apie žmonių skirtumus ir ugdyti tolerantiškumą šalia esantiems nuo mažų dienų, užkirsti kelią priekabiavimui ir smurtui mokykloje, plėtoti ir tobulinti vaikų socialinius įgūdžius. Šiame projekte bus naudojama metodika „Persona Doll“. Pamokėlių metu bus naudojamos personalizuotos lėlės, kurios pasakos istoriją, savo problemą ir vaikai kartu su mokytoja padės lėlei išspręsti savo problemą. Šių istorijų dėka vaikai mokysis gerbti kitus, priimti kitų skirtumus, taps tolerantiškesni, jautresni kitiems.

Lapkričio  19-22 dienomis įvyko pirmasis projekto „For a respectful and Tolerant school“ partnerių susitikimas Almerijos mieste, Ispanijoje. Projekto mokymų metu buvo pristatyta ir aptarta „Persona Doll“ metodika, pristatytos lėlės, jų istorijos, susipažinta su mokykla, mokymo(si) sistema, stebėtos veiklos su lėlėmis, vyko mokymai kaip sukurti lėlių istorijas, kaip vaikus supažindinti su lėle ir kaip vesti pamokas su jomis. Susitikimo metu buvo kuriamas projekto logotipas – kiekviena šalis pristatė savo kartu su vaikais kurtus logotipus, kurie atsispindės bendrame viso projekto logotipe.

 

Sekantis projekto dalyvių mokytojų susitikimas vyks Latvijoje 2018 m. birželio mėnesį.

 

2018–2020 metais –trys nauji Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projektai 

Šiais mokslo metais pradedame vykdyti tris naujus Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projektus (KA229).

          Mokyklų mainų partnerystėmis vykdomas mokyklų tarptautinis bendradarbiavimas, mokymo ir mokymosi veiklos mokiniams ir mokyklos darbuotojams, suteikiamos sąlygos mokytojų dalijimuisi informacija ir patirtimi, profesiniam tobulėjimui, mokinių bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais iš kitų šalių užsienio šalių mokyklose bei  portale eTwinning. Mokyklų mainų partnerysčių projektai orientuoti į mokinių ir mokyklos darbuotojų  mobilumą.

Projektas “STOP ESL! START INTERDISCIPLINARY EDUCATION FOR FUTURE!” (”STOP  ankstyvam iškritimui iš švietimo sistemos. Pradėkime tarpdalykinį mokymą dėl ateities“). Projekte dalyvauja mokyklų bendruomenės iš Ispanijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos. Projekto tikslai – pasidalinti gerąja patirtimi kaip užkirsti kelią ankstyvam pasitraukimui iš mokyklos,  sukurti prevencines priemones mokiniams.

Projektas “With You, With Everybody” (“Su jumis, su kiekvienu”). Projekte dalyvauja partneriai iš Italijos, Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos. Projekto veiklos kvies mokyklų bendruomenes domėtis projekte dalyvaujančiomis šalimis, kultūros paveldu, skatins kūrybiškumą.

Spalio  17-21 dienomis įvyko pirmasis projekto “STOP ESL! START INTERDISCIPLINARY EDUCATION FOR FUTURE!”  partnerių susitikimas Braila mieste, Rumunijoje.. Projekto mokymuose kartu su partneriais iš Graikijos, Ispanijos ir  Rumunijos dalyvavo anglų kalbos mokytoja metodininkė projekto koordinatorė mokykloje Ingrida Lekstutienė,  logopedė ir specialioji pedagogė metodininkė Svajūnė Jakubėnienė, socialinė pedagogė metodininkė Rasa Klimavičienė.

Viešnagės metu mokytojos dalyvavo anglų kalbos, informaciniįų technologijų, technologijų pamokose. Dirbo su kahoot, EDMODO, QR code reader, Pic Collage programomis.  Buvo aptartas veiklos planas dvejiems projekto metams. Susitikimo organizatoriai rumunai pakvietė  aplankyti Rumunijos Parlamento rūmus. Tai antras pagal dydį administracinis pastatas pasaulyje, nusileidžiantis tik Jungtinių Amerikos Valstijų Pentagonui.  

Sekantis projekto dalyvių mokytojų ir mokinių susitikimas Graikijoje 2019 m. kovo mėnesį.

 

 

ERASMUS+ K2 projekto partnerių susitikimas Lenkijoje

 

         Rugsėjo 19-21 dienomis projekto ERASMUS+ K2 partnerių susitikimas įvyko Lenkijoje, netoli Dzieziniovo miesto, kuriame dalyvavo Tauralaukio progimnazijos projekto koordinatorė mokykloje anglų kalbos mokytoja Ingrida Lekstutienė ir etikos mokytoja Inga Kulikauskė. Susitikimo metu kartu su projekto partneriais iš Italijos, Ispanijos, Suomijos, Graikijos, Rumunijos lankėmės Podstawowa im. Adama Mickiewiczamokykloje Jaźwinos miestelyje. Turėjome galimybę pabendrauti su mokytojais, dalyvauti pamokose, užduoti mums aktualius klausimus. Susipažinę su mokykla aplankėme Ksiaz pilį, kuri yra trečioji pagal dydį Lenkijoje. Šioje pilyje yra per 400 kambarių. Antrojo pasaulinio karo metu pilį okupavę naciai greta įrengė slaptus požeminius tunelius, dalis jų yra atviri lankytojams. Kitą dieną praleidome Vroclave, kur su partneriais leidomės į misiją surasti, kuo daugiau Vroclavo nykštukų. Taip pat aplankėme Panorama Racławicka, jame eksponuojamas panoraminis paveikslas, vaizduojantis mūšį prie Raclavicos, kurio aukštis siekia 15 m, o ilgis – 114 m. Paskutinė diena mus nustebino netradicine pamoka Walim bunkerių miestelyje, po jos aptarę darbus ir planus atsisveikinome iki artimiausio susitikimo Ispanijoje. 

img_20180919_131736img-20180919-wa0006img_20180920_153553_hdrimg-20180919-wa0001img_20180919_095203_hdrimg_20180919_173447_hdr

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 m. m. vykdyti eTwinning tarptautiniai projektai – "We are the children" ir "Nice to meet you" . Projektas  "We are the children"  kalbinis –kultūrinis. Projektas vykdytas su 5-6 klasių mokiniais ir užsienio partneriais.  TwinSpace erdvėje kartu su partneriais iš Italijos, Lenkijos, Bulgarijos, Turkijos ir Lietuvos vykdytos bendros veiklos, drauge kurtas logotipas,  organizuota skype video konferencija, kurtas žodynėlis,  kurtas padlet, kartu  dainuota daina „We are the children“. 2018-06-13 projektui suteiktas Nacionalinis kokybės ženklelis už kokybiškai vykdytą projektą.

Projektas „Nice to meet you“ kalbinis, skatinantis pažinti kitas Europos šalis. Projekte dalyvavo partneriai iš Portugalijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos.

etwinning_kokybes-zenklas_200x200px-1

 

 

 

 

Trečiasis Erasmus+ K2 projekto “NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education,partnerių susitikimas Lietuvoje

2018 balandžio 16-20 dienomis Tauralaukio progimnazijoje vyko trečiasis Erasmus+ programos remiamo projekto “NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education partnerių susitikimas. Projekto  svečiai  iš Italijos, Ispanijos, Graikijos, Suomijos, Lenkijos ir Rumunijos buvo sutikti  Tauralaukio progimnazijos direktorės Onos Šalkauskienės pasveikinimu,  mokinių atliekamomis lietuviškomis dainomis ir šokiais. Svečiai stebėjo atviras pamokėles priešmokyklinio ugdymo grupėje, pradinėse klasėse lietuvių ir matematikos pamokas, vyresnėse klasėse lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų pamokas.

Progimnazijoje vyko tarptautinė konferencija “Innovative teaching methods and teachers role using the CLIL method”. Konferencijoje dalyvavo lektoriai iš Vilniaus, Klaipėdos, Klaipėdos LCC tarptautinio Universiteto. Pranešimus skaitė lektorės iš Italijos.. Konferencijos metu buvo akcentuojama inovatyvių mokymo metodų reikšmė ugdymui.

Projekto dalyviams buvo suteikta galimybė pažinti Lietuvą – aplankyti Kuršių Neriją, Trakus ir Vilnių. Tauralaukio progimnazijos mokiniai turėjo puikią progą pritaikyti savo anglų kalbos žinias  pabūti gidais ir svečiams pristatyti Klaipėdos senamiestį.

Vykdomas tarptautinis projektas pagyvina ugdymo procesą, padeda plėtoti besimokančiųjų savarankiškumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą ir atsakomybę už savo darbo rezultatus

Tauralaukio progimnazijos Erasmus+ komanda

20180420_121905

20180418_13220620180418_124315020180416_16080820180418_11153720180417_11062120180417_10591020180416_15381620180415_14033120180416_11254520180419_12231720180416_11454320180418_09123420180418_12192020180418_11571120180418_150355

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antrasis  ERASMUS+ K2 projekto partnerių susitikimas Rumunijoje

2018m. sausio 14-20 dienomis projekto ERASMUS+ K2 antrasis partnerių susitikimas įvyko Rumunijoje Kluža-Napoka mieste, kuriame dalyvavo Tauralaukio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Menclerienė, projekto koordinatorė mokykloje anglų kalbos mokytoja Ingrida Lekstutienė, matematikos mokytoja Alma Maskolaitienė ir pradinių klasių mokytoja Lina Stasiulienė.

Susitikimo metu kartu su projekto partneriais iš Italijos, Ispanijos, Suomijos, Graikijos, Lenkijos lankėmės „Romulus Ladea“ meno mokykloje. Turėjome galimybę pabendrauti su kitų šalių mokytojais, dalyvauti pamokose, kūrybinėse ir praktinėse dirbtuvėse. Po užsiėmimų  buvo lankomos garsios Kluža-Napoka, Alba-Julia miestų istorinės vietos, kur sužinojome  apie Rumunijos istoriją, kultūrą, bei tradicijas.

Trečiasis partnerių susitikimas vyks š. m. balandžio mėn. Lietuvoje. Į penkias dienas truksiančius mokymus Tauralaukio progimnazijoje susirinks visų šalių-partnerių iš Italijos, Ispanijos, Suomijos, Graikijos, Rumunijos, Lenkijos mokytojų ir dviejų mokinių iš Suomijos komandos. Svečiai mokykloje lankysis pamokose, dalyvaus organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje, lankysis Lietuvos istorinėse vietose, susipažins su Lietuvos istorija, tradicijomis ir papročiais. 

8-47-56-55-74-63-6

 

 

1-7

2-7

 

 

 

 

 

 

Tęsdami tarptautinių eTwinning projektų veiklą 2017-2018 m.m. vykdome eTwinning projektus. Nuo 2017-10-14  vykdomas eTwinning projektas "We are the children". Vykdydami projektą siekiame  ugdyti mokinių tarpkultūrinę kompetenciją, skatiname mokinius   gerbti kitų kultūrų žmones,  plėtojame mokinių anglų kalbos kalbėjimo ir rašymo   gebėjimus.

Projekte dalyvauja   partneriai  iš Italijos,   Lenkijos, Turkijos  ir Bulgarijos.

Nuo 2017-10-12  progimnazijoje vykdomas eTwinning projektas "Nice to meet you". Vykdydami projektą  motyvuojame mokinius mokytis anglų kalbos, ugdome supratimą apie užsienio kultūrų skirtumus.

Projekte dalyvauja   partneriai  iš Portugalijos, Bulgarijos  ir Lenkijos.

Mokiniai kartu su mokytojais, tėveliais rašė Kalėdinius sveikinimus Erasmus+ projekto “NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education ir eTwinning projektų partneriams. Prieš Kalėdas mūsų mokyklą pasiekė  Kalėdiniai atvirukai iš partnerių.

Dėkojame ikimokyklinio ugdymo grupių „Boružiukai“ ir „Pelėdžiukai “ vaikams, auklėtojoms, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, auklėtojoms, 2-8 klasių mokiniams, tėveliams ir mokytojams prisidedantiems prie šios veiklos.

17080c27-6c0b-4bca-b664-34f7405735f0-1img_20171214_09102120171214_09394120171130_100743-1-120171127_091351img_20171214_103724-202abdcc6-8c24-470c-92c8-31a1163c74ed-120171219_13055620171219_13053520171201_13434220171130_10073320171130_100743-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradedamas įgyvendinti naujas  Erasmus+  programos projektas

“NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education

 

   Nuo 2017 m. Tauralaukio progimnazijoje pradedamas įgyvendinti naująs Erasmus+ programos projektas “NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education, Nr. 2017-1-IT02-KA219-036511_7.  Šio  projekto tikslas – surinkti gerąją tarptautinę patirtį apie naujus mokymo metodus, naujus  įgūdžius, kuriuos mokytojai ir mokiniai galėtų įgyti vykdydami tarptautinį projektą. Projekte dalyvauja 7 mokyklos iš Italijos, Suomijos, Graikijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos  ir  Ispanijos.  Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos ir remiamas Europos Komisijos. Lietuvoje programą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto veikloje dalyvauja 4-14 metų mokiniai.

Projekto bendravimo kalba – anglų kalba.

Projektas truks iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Šiuo projektu siekiama geriausią gerąją tarptautinę patirtį panaudoti siekiant ugdymo turinį padaryti šiuolaikišką, įdomų mokiniams.

Projekto metu kiekvienos šalies partnerės atstovai pristatys savo mokykloje pamokose  naudojamus naujus, šiuolaikiškus metodus. Projekto partneriai bendradarbiaudami vieni su kitais pažins partnerių šalis, jų kultūrą, istoriją.

Projekto dalyviai naudoja bendrai visų sukurtą interneto svetainę, bendrauja naudodami Skype programą, elektroninį paštą. Kiekvienoje partnerių mokykloje bus įrengtas stendas “NEWS: New Skills New Schools” Common Standarts and Skills in Education.

Projekto svetainė https://neweducationskills.blogspot.lt/p/lithuania.html

Pirmasis  Erasmus + projekto partnerių susitikimas Italijoje

Spalio 15- 20 d.

Spalio 15–20  dienomis Latina mieste Italijoje  vyko pirmasis Erasmus+ mokyklų strateginės partnerystės  projekto „ NEWS: New Skills New Schools” partnerių susitikimas. Jame dalyvavo anglų kalbos mokytojos Ingrida Lekstutienė ir Daiva Buknienė.

Susitikimo  metu buvo planuojama dviejų metų veikla, aptarti siektini rezultatai. Viešėdamos Italijoje mokytojos turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Italijos švietimo sistema, lankėsi  Benito Mussolini 1932 m. birželio 30 d. įkurtame Latina mieste,  aplankė Romą, kartu su partneriais dalyvavo dalykiniuose  susitikimuose su Latina ir Romos miestų merais, lankėsi  Italijos Švietimo ministerijoje, kur  susitiko su švietimo atstovais.

Dalyvavimas susitikime  suteikė daug progų pažinti kitas kultūras ir praplėtė akiratį. Bendraudamos su kolegomis iš šešių Europos šalių pedagogės turėjo galimybę palyginti, su kokiais švietimo iššūkiais  yra susiduriama Europoje ir  pasidalinti gerąja patirtimi, kaip kurti mokyklą, kurioje gera būti visiems kartu.

latinalatinalatinalatinalatinalatina

 

 

 

Tauralaukio progimnazijoje vykdomos programos ir projektai

  eTwinning komanda, tęsia tarptautinę – projektinę veiklą. Rugsėjo 17 d. užregistruotas projektas “Colours of the seasons” ir 2017-06-18 gautas apdovanojimas ir laimėtas kokybės ženklelis.

etw_pupilcertificate_98703_en

Gegužės 29 d., su keleta penktos klasės mokinių  SKYPE programos pagalba linkėjome puikių vasaros atostogų mūsų eTwinning projekto „Colours of the seasons‘ („Metų laikų spalvos‘) partneriams iš Graikijos. Turėjome galimybę išgirsti nuostabias graikų dainas ir pamatyti graikų  mokinių šokamą graikišką šokį. Buvo nuostabu.  Rudenį vėl tęsime mūsų gražų bendradarbiavimą.

Geriausius linkėjimus siunčia mokiniai ir mokytoja iš Graikijos:

https://www.youtube.com/watch?v=T5jCKG309EU

https://www.youtube.com/watch?v=21cJl–jVHw

http://www.etwinning.lt/paroda-projektu-muge-subure-lietuvos-svietimo-istaigas-dalytis-mokytis-ir-suzinoti

  Mūsų mokyklos antrokėliai prieš atostogas netradicinės pamokos metu „Skype" pagalba,  susipažino su Telšių „Ateities" progimnazijos mažaisiais mokinukais. Po trumpo pokalbio sėdo rašyti  pirmuosius laiškus anglų kalba. Juos sudėjo į voką ir išsiuntė naujiesiems draugams. Kol antrokai atostogavo, mokyklą pasiekė adresuotas laiškas iš Telšių. Taigi, pirmoji pamoka po atostogų buvo skirta laiškų skaitymui, draugų pristatymui. Labai smagu buvo atplėšti didžiulį voką, skaityti ranka rašytus naujų draugų laiškus…

Dėkojame anglų kalbos mokytojai Daiva Buknienei.

Rugsėjo 26 dieną užregistruotas dalyvavimas projekte „My daily routine and free time“( Mano dienos rutina ir laisvalaikis).
Projekto tikslas–ugdyti mokinių tarpkultūrinę kompetenciją.
Uždaviniai: padėti mokiniams suprasti užsienio šalių kultūrų skirtumus; skatinti pagarbą kitataučiams;
plėtoti anglų kalbos kalbėjimo ir rašymo gebėjimus; motyvuoti mokinius mokytis anglų kalbos; skatinti savarankiškumą.
Mokiniai ir mokytojai kuria prisistatymo filmus, pasakoja apie savo dienos rutiną, analizuoja kultūrų skirtumus.Projekte dalyvauja 4–14 metų ugdytiniai iš 12 ugdymo įstaigų Europoje: Lietuvos(dvi ugdymo įstaigos), Italijos (dvi ugdymo įstaigos), Graikijos(viena ugdymo įstaiga), Slovakijos(trys ugdymo įstaigos), Latvijos(viena ugdymo įstaiga), Lenkijos(dvi ugdymoįstaigos), Ispanijos(viena ugdymo įstaiga). Projektą koordinuoja Tauralaukio progimnazijos ir Latvijos mokyklų eTwining mokytojų, ir mokinių komandos.

b0ca014f_optb2a11a0f_optbc104c4c7_opthqdefaultaba857b2_opt

 
 

2016-2017 m. m. mokyklos eTwinning komanda, tęsia tarptautinę – projektinę veiklą. Rugsėjo 17 d. užregistruotas projektas “Colours of the seasons”. Projekto tikslas – skatinti mokinius domėtis Europos šalių kultūra, norą pažinti kitų šalių kultūrų skirtumus, skatinti mokinių bendravimą anglų kalba. Mokiniai, kiekvieną metų laiką fotografuos gamtą, deklamuos teminius,  eilėračius, pasakos, rašys rašinius, dainuos dainas. 
     Rugsėjo 29 d. mokyklos eTwinning komanda  ėmė interviu iš progimnazijos Direktorės Onos Šalkauskienės. Interviu bus panaudotas kuriant filmą – prisistatymą apie mūsų mokyklą. Projekte dalyvauja 4–14 metų ugdytiniai iš 13 ugdymo įstaigų Europoje: Lietuvos (trys ugdymo įstaigos), Didžiosios Britanijos, Italijos (dvi ugdymo įstaigos), Graikijos, Slovakijos (dvi ugdymo įstaigos), Latvijos, Lenkijos (dvi ugdymo įstaigos), Bulgarijos. Projektą  koordinuoja Tauralaukio progimnazijos ir Lenkijos mokyklos eTwinning mokytojų ir mokinių komandos.

2015-2016 m. m. Tauralaukio progimnazijoje suburta  „eTwinning" komanda. Į darbą aktyviai įsitraukė ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo, pagrindinio ugdymo pedagogai ir ugdytiniai. Mažiausieji įstaigos ugdytiniai (3–6 metų) kartu su pedagogais dalyvauja tarptautiniame projekte „Let's play!”  („Žaiskime!”). Projekte dalyvauja 8 partneriai iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų Portugalijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Latvijoje, Estijoje, Turkijoje ir Čekijoje. Vykdydami projektą supažindinsime užsienio šalių partnerius su žaidžiamais tradiciniais žaidimais, taip pat susipažinsime ir žaisime kitų šalių žaidimus.

 

Pagrindinio ugdymo "eTwinning" komanda pradėjo  vykdyti  "eTwinning" tarptautinį projektą EUROSCHOOL TV („Europos mokyklos televizija“). Projekte dalyvauja 11  partnerių iš Europos šalių. Bendradarbiausime su mokytojais ir mokiniais  iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Ispanijos, Kroatijos, Portugalijos, Prancūzijos, Lenkijos, Turkijos,  Čekijos, Ukrainos, Rumunijos.  Vykdydami projektą, kursime video filmus anglų kalba,  rengsime interviu klausimus, rinksime informaciją apie savo ir kitų Europos šalių lankytinas vietas, žymius žmones, kultūrą.

 

„eTwinning" projektą mokykloje koordinuoja anglų kalbos mokytojos Ingrida Lekstutienė ir Daiva Buknienė. 

 
2015 – 2016 m. m. vykdytas tarptautinis eTwinning projektas "Let's play" ir įvertintas nacionaliniu kokybės ženkleliu. Projektas įvertintas už kokybišką įgyvendinimą ir rezultatus. projekte dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai ir pagrindinio ugdymo mokinių ir mokytojų eTwinning komanda.
      

Archyvas

 
 
 
Comenius Regio partnerystės projektas "Domėkis ir tau pasiseks"
 
Projekto koordinatorius Lietuvoje  - Klaipėdos miesto savivaldybės administracija
 
Partneriai Lietuvoje:
Klaipėdos Tauralaukio progimnazija, Klaipėdos „Gabijos“ progimnazija, Klaipėdos turizmo mokykla, Klaipėdos Gedminų pagrindinė mokykla, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.
 
Projekto koordinatorius Italijoje:  Ufficio Scolastico Regionale per la Sicilia
Partneriai Italijoje:
Centro di Iniziativa Democratica degli Insegnanti Palermo, Scuola Secondaria di I Grado “Cosmo Guastella”, Liceo Statale “G. Turrisi Colonna”, Liceo Scientifico Statale “Galileo Galilei”, I.C. Michelangelo Buonarroti.

Projekto tikslas yra teikiant kvalifikuotą pagalbą mokiniams ir mokytojams sukurti ugdymo proceso kokybės užtikrinimo modelį, kuris galėtų būti taikomas regiono mokyklose.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
2012-11-30 įvyko seminaras mokyklos darbuotojams.  
 
2012-12-14 ugdymas karjerai – mokinių apsilankymas Klaipėdos turizmo mokykloje. 
 
2013-03-27 seminaras mokyklos mokytojams. 
 
2013-05-09 seminaras mokyklos mokytojams. 
 
 
"Jaunųjų jūrininkų klubas" - projektas skirtas propaguoti jūrinės kultūros vertybes, populiarinti marinistiką bei jūrines profesijas, buriavimą, įtraukiant kuo daugiau jaunimo, puoselėti jūrinį paveldą ir vystyti marinistinės kultūros savitumą bei naujas marinistinės kultūros tradicijas. Projektas vykdomas kartu su Lietuvos jūrų muziejumi. Edukaciniai užsiėmimai vykdomi mokykloje, muziejuje, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykloje. Praktiniai užsiėmimai vykdomi naudojant Kuršių marių burvaltę – kurėną SuD1. 
 
 
 
 
 
 
 

Comenius

 
Europos Komisijos finansuojamas Comenius daugiašalės partnerystės projektas OMCE "Our Mutual- Cultural Eunterprise", kuris apima 5 šalis: Vengriją, Prancūziją, Italiją, Turkiją ir Lietuvą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
 

2009-2010 m. partnerystės metu bus vykdomos tokios veiklos:

  • Kuriamas bendras partnerystės produktas – stalo žaidimas, kuriame atsispindės partnerinių valstybių miestų meninės vertybės.
  • Lankomi ir kalbinami „kultūros vadybininkai“ muziejuose, teatruose, kultūros centruose ir mokomasi tokiu vadybininku tapti.
  • Atliekami tyrimai ir apklausos apie žmonių poreikius lankyti kultūrines vietas.
  • Lankomos istorinės, kultūrinio paveldo vietos ir statiniai.
  • Kuriama projekto internetinė svetainė.
  • Vykdomi mokinių, mokytojų vizitai į partnerines institucijas. Jų metu bus dalyvaujama pamokose, organizuojama kryptinga bendra mokinių veikla.
 
 
 
  
Naujienos 
  
  • Spalio 13-19 dienomis vyko tarptautinio projekto OMCE dalyvių susitikimas Turkijoje, Kaiserio mieste (1 mln. gyventojų). Mūsų mokyklą atstovavo 4 mokiniai ir 3 mokytojai. Pirmą kartą išbandytas projekto metu kuriamas stalo žaidimas apie dalyvaujančių šalių (Turkijos, Italijos, Vengrijos, Prancūzijos ir Lietuvos) garsiausius žmones, pastatus, istorinius įvykius, maistą. Laimėjo mūsų šalies komanda! Įdomu tai, kad projekto pradžioje planuotas stalo žaidimas virto ir kompiuteriniu (dėkojame Turkijos mokiniams!).
     
    Apsilankymo metu aplankyta keletas Kaiserio miesto muziejų, įstaigų, sudalyvauta festivalyje, į kurį pakvietė pats miesto meras, aplankyti sporto rūmai, kuriuose vyko keletas Pasaulio Krepšinio Čempionato varžybų. Suorganizuota ypač nepamirštama išvyka į Kapadokiją.
    Projekto dalyviams iššūkiu tapo gyvenimas turkų šeimose, kurios nuoširdžiai rūpinosi svečiais.
     
    Džiugino ne tik tai, kad mokiniai dalinosi informacija apie savo šalis (vyko oficialūs pristatymai), ruošėsi ir rinko informaciją OMCE žaidimui, bet ir tai, kad jie labai susidraugavo tarpusavyje.
    Nežinomas autorius yra pasakęs: "Kas nori turėti draugų, turi pats būti draugiškas", todėl džiugu, kad nepaisant kalbos ir kultūrų skirtumų, mums tai pavyko! 
     
    Kitas projekto dalyvių susitikimas įvyks 2011 kovo 30 – balandžio 4 dienomis. Galerija 

 

  • 2010 m. balandžio 7-12 dienomis Bordo mieste, Prancūzijoje vyko antrasis OMCE projekto dalyvių susitikimas.
 

 

 

 
 
  • Oficiali mūsų projekto OMCE svetainė: http://www.omceu.atw.hu/
  • Gruodžio 2 d. įvyko OMCE komandos rinkimai. Menedžere išrinkta Monika Žilinskytė, kūrybine vadove – Gintarė Bielkinaitė, administracinis vadovas – Modestas Paulauskas. Komandos funkcijų pristatymas.

 

  • Lapkričio 20 d. mokykloje įvyko OMCE logotipo konkursas. Pateiktinet 26 logotipai! Džiugina ir rinkėjų aktyvumas – net 77 dalyviai rinko po 3 labiausiai patikusius logotipus. Taigi, skelbiame rezultatus:
I-oji vieta, autorius T. Zaicas, 7 kl.
I-oji vieta    
 
 II-oji vieta, autorė H. Aušraitė, 8 kl.
         II-oji vieta
 
III-ioji vieta, autorė R. Simonaitytė, 7 kl. IV-oji vieta, autorius T. Zaicas, 7 kl.
III-ioji vieta                                                          IV-oji vieta
 
IV-oji vieta, autorius T. Zaicas, 7 kl.
IV-oji vieta
 
 
V-oji vieta, autorius T. Zaicas, 7 kl.
V-oji vieta
 
VI-oji vieta, autorė S. Žiliūtė, 8 kl.
VI-oji vieta
 
VII-oji vieta, autorius V. Jefišov, 6 kl.
VII-oji vieta
 
  • Logotipo konkursas! Kviečiame iki lapkričio18 d. kurti logotipą, kuris atspindėtų projektą OMCE. Reikalavimai logotipui – gali būti pieštas ranka ant A4 formato popieriaus arba atliktas kompiuterine programa (600×600 pikselių); atspindėtų dalyvaujančias šalis (Lietuvą, Italiją, Prancūziją, Vengriją ir Turkiją); bei projekto pavadinimą (OMCE).

 

  • Lapkričio 4 d. (trečiadienį) po 7 pamokų įvyko 6-8 kl. mokinių popietė, kurioje pasidalinta įspūdžiais apie pirmąjį Comenius projekto „Our mutual-cultural EUnterprise“ (OMCE) susitikimą Italijoje, be to, aptarti ateities planai.

 

  • 2009 m. spalio 20-25 d. įvyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas Italijoje, S. Maria Capua Vetere mieste. Pirmąjį kartą įsusitikimą kartu su 4 mokytojais vyko 7 kl. mokinys ir mokyklos prezidentas Antanas Sadauskas ir 8 kl. mokinė Monika Žilinskytė.
  
 
 
Akimirkos iš pirmojo susitikimo
  

Susitikimas su licėjaus direktoriumi

 

Susitikime su priimančios įstaigos direktoriumi

 

Oficiali atidarymo ceremonija

 Šalių prisistatymai
 

Mokinių užzsiėmimai

 Užsiėmimų akimirkos
 
 Mokytojų užsiėmimai
 

Išvyka į Neapolį

 

Casretos pilies soduose

 Amfiteatre
 

Amfiteatre

 

Išlydimi...

 
 
 

Galerija

Projektinė veikla 2016-2017
Projektinė veikla 2016-2017
Projektinė veikla
Projektinė veikla
Projektinė veikla
Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“
Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
SVARBU
SVARBU
PARTNERIAI
PARTNERIAI